İçerik Pazarlama
Katalog, broşür, poster, dergi ilanı, reklam filmleri…

4k medya studio hepsi içeriklerin farklı başlıklarını oluşturuyor. Ancak bizim ele aldığımız şekliyle içerik üstte yazanların hiç biri değil. Çünkü içerik tek yönlü bir kavram değil. İçeriğin kalitesi, pozitif geri dönüşleri belirlediği gibi, kaliteli içeriği, başarıyla saptanmış bir hedef kitle ve bu kitlede oluşturulmak istenen algı belirliyor.

Anlatacaklarınız olduğunu biliyoruz. Bilmediğimiz ise, anlatacaklarınızı “kime” anlatacağınız. Ürün, hizmet ya da değerlerinizi kime sunmak istiyorsunuz? Eğer son derece teknik, örneğin bilişim ürünleri ortaya çıkaran bir kuruluşsanız, hedef kitleniz IT departmanları olmalı ve içeriğiniz IT depatmanına hitap etmeli. Teknik bir içerikle yönetime hitap etmeniz, başarı oranını azaltacaktır.

Anlat, Algılat, Sat!

Pazarlama noktasında benimsediğimiz bu yaklaşımı, içerik pazarlama aşamasında gerçekleştiriyoruz. Hedef kitlenizi ve anlatacaklarınızı belirledikten sonra, hedef kitlenizin neyi algılamasını istediğinizi belirleme aşamasına geliyoruz. Firmanızla ilgili yeni bir algı mı yaratmak istiyorsunuz, eski bir algıyı değiştirmek mi istiyorsunuz? Her şekilde hedef kitle üzerinde oluşturulacak bir algı varsa, ona uygun bir içerik türü de var. İhtiyacınızın ne olduğunu belirleyerek bu içeriklerle hedef kitlenize ulaşmalısınız.

Algı ve İçerik Karması

- Referanslara yönelik içerikler oluşturarak güçlü bir marka ve güven algısı,

- Ürün ve hizmet tanıtım içerikleri ile ihtiyaç ve kalite algısı,

- Bilgi veren, eğitici içerikler ile güven, samimiyet ve karizma algısı,

- Yönlendirici, niche içerikler ile bilgi ve yakınlık algısı,

- Ürün özellikleriniz ön plana çıkaran içerikler ile duygusal ve kazanım odaklı bir algı,

- Firmanızın katılım gösterdiği seminer, fuar ve verdiğiniz eğitimleri aktaran içerikler ile büyüklük ve güçlü marka algısı,

- Oluşturduğunuz rapor ve sertifikalarınızı aktardığınız içerikler ile güven algısı,

- Şirket içinde gerçekleşen haberleri aktaran içerikler ile gelişim ve büyüklük algısı,

- Case Study içerikler ile güç ve güven algısı,

- Sektör Spesifik içerikler ile deneyim, bilgi birikimi, güç algısı

- Video içeriklerle ile odaklanan her algıyı oluşturabilirsiniz.

Elbette bu içerik türleri sektörel ve hedef kitle odaklı olarak değişiklikler gösterecektir. Unutulmaması gereken ise pozitif geri dönüş sağlamak adına hedef kitle ve algı odaklı olan içerikler üretilmesi gerektiğidir..

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.