Proje Yönetimi
Bir proje geçici olarak tanımlanmış bir başlangıç ve bitiş zamanında ve bu nedenle tanımlanan kapsam ve kaynakları vardır.

4k medya ajansı olarak bir proje, rutin bir işlem değildir, ancak benzersiz bir hedefi gerçekleştirmek için tasarlanmış operasyonlar belirli bir dizi eşsiz. Böylece bir proje ekibi genellikle birlikte çalışmakla hefede ulaşılır-bazen farklı kuruluşlar ve birden fazla coğrafyalar arasında.

Geliştirilmiş bir iş süreci için yazılım gelişimi, bir bina veya köprü inşaatı, doğal bir felaket sonra yardım çaba, yeni bir coğrafi pazara satış genişleme-tüm projelerdir.

Her şey, kuruluşların ihtiyaç duydukları zaman, bütçe içi sonuçları, öğrenme ve entegrasyonu sunmak için ustalıdır.

Proje yönetimi, daha sonra bilgi, Beceri, araç ve teknikleri proje gereksinimlerini karşılamak için proje faaliyetleri uygulamasıdır.

Proje yönetimi süreçleri beş gruba ayrılır:

*Başlatan
*Planlama
*Yürütme
*İzleme ve denetleme
*Kapanış

Proje yönetimi bilgi on alanda izlenimler:

*Entegrasyon
*Kapsam
*Zaman
*Maliyet
*Kalite
*Tedarik
*İnsan kaynakları
*İletişim
*Risk yönetimi
*Hissedarların yönetimi

Tüm yönetim bunlarla ilgilidir, tabii ki. Ancak proje yönetimi, her projenin hedefleri, kaynakları ve zamanlamasını şekillendiren benzersiz bir odağı getiriyor. Bu odak değeri proje yönetiminin hızlı, dünya çapında büyüme tarafından kanıtlanmıştır:

Her zaman gayri resmi olarak uygulanmaktadır, ancak 20. yüzyılın ortalarında farklı bir meslek olarak ortaya çıkmaya başladı. PMı, bilgi proje yönetim organı (PMBOK ® Guide) için bir kılavuz yinelenen unsurları tanımlar.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.