Dijital ekranlar neden daha avantajlı? 08OCA
Dijital ekranlar neden daha avantajlı?

Özellikle internet geleneksel reklamcılığı farklı noktalara taşımış, geleneksel mecralar yerini dijitale bırakmıştır.

 

Siz hala dijitalleştiremediklerimizden misiniz?

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital mecralar da hareketlenmiş ve açıkhava reklamcılığı dahil pek çok alanda dijital teknolojiler kullanılmaya başlanmıştır. Son yıllarda açıkhava reklamlarında 4D video mapping ve digital signage gibi dijital reklam uygulamalarının sayısı artmıştır. Özellikle digital signage; kamu kurumları ve pek çok şirket tarafından aktif olarak kullanılmaktadır. Yerel ağ ve ya internet alt yapısını kullanarak çalışan dijital ekranlar, geleneksel reklamcılık yöntemlerine göre çok daha kullanışlı ve dikkat çekicidir. Peki dijital ekranlar şirketimiz veya markamız için ne gibi avantajlar sunuyor? Gelin dijital ekranların şirketimiz ve markamız için sunduğu avantajları masaya yatıralım…

Neden digital signage kullanmalıyız?

Tasarruf: Digital Signage, baskılı işlere oranla reklam harcamalarını en aza indirir, tasarruf sağlar. Zamandan tasarruf etmenizi ve reklam alanlarınızı daha etkili kullanmanızı sağlar. Geleneksel yöntemlere göre daha kullanışlı ve maliyetleri düşüktür. Baskı ve nakliye maliyetleri söz konusu değildir.  Özel kampanya ve promosyonlarınız için reklamlarınızın basılmasını beklemenize gerek yoktur. Çevreyi korumaya yardımcı olur. Binlerce kağıdın çöpe gitmesini önlemiş olursunuz.

İnternet Bağlantısı: Digital Signage Twitter, Facebook, Instagram, Youtube, TV kanalları, döviz kurları, hava durumu gibi haber akışlarını canlı olarak yayımlayabilir, bütün sosyal mecraları yayına dahil edilebilir. Müşterilerinizin fotoğraf, video ve sosyal medya mesajlarını yayınlayabilir, onlarla gerçek zamanlı olarak dijital ekranlarınız üzerinden etkileşim kurabilirsiniz.

Dikkat Çekici İçerik: Digital signage marka bilinirliğini ve müşteri memnuniyetini artırmada etkilidir. Yüksek çözünürlük, canlı renkler ve sürekli güncellenebilen yayın akışı sayesinde daha dikkat çekici içerikler sunmakta ve müşterilerin ilgisini çekmektedir. Birden fazla lokasyonda yer alan ekranlar birbiriyle görsel tutarlılık ve uyum sağlar. Bütün ekranlarda görüntü aynı standartta yayınlanır.

Digital signage; okul kampüsleri, hastaneler, havaalanları ve alışveriş merkezleri gibi büyük tesislerde insanlar için yön ve interaktif yönlendirme seçenekleri sağlayabilir.  Bekleme salonlarında interaktif bilgi ekranları olarak kullanılabilirken, kurumunuzu ve ürünlerinizi tanıtıcı içerikler yayınlayabilirsiniz. Restoranlarda menüler ve kampanyalar müşterilerin dikkatini çekecek bir şekilde dijital tabelalardan gösterilebilir. Konferans ve organizasyonlarda takvimler, programlar ve gelecek etkinlikler konusunda ziyaretçileri bilgilendirebilirsiniz.

Kolay Güncellenebilir İçerik: Digital Signage, kullanımı kolay arayüzü sayesinde istediğiniz zaman ve istediğiniz yerden anlık olarak güncelleme imkanı sunmaktadır. İnternet bağlantısı sayesinde kolaylıkla ekranlarınızın içeriğini saniyeler içirisinde uzaktan güncelleyebilirsiniz ve içeriklerinizi daha önceden günlük ve haftalık olarak planlayabilirsiniz. Fiyat değişimleri ve kampanyalarınızı hızlıca güncelleyebilir, müşterilerinize özel promosyonlar ve etkinlikler yayınlayabilirsiniz. Ayrıca Digital Signage ile gerçek zamanlı acil mesajları ve duyuruları istediğiniz anda güncelleyebilirsiniz.

Tek Merkezden Yönetim: Farklı lokasyonlardaki ekranlarınızı bir merkezden yönetebilir, yayınlarınızı senkronize edebilirsiniz. Bulut tabanlı bir yazılım tercih ederseniz yazılımcı firma tarafından ürünleriniz sürekli güncellenebilmektedir.

Reklam, ticaretin keşfedilmesinden bu yana en önemli satış ve pazarlama yöntemidir. Yeni iletişim teknolojilerinin sağladığı olanaklar sayesinde reklamcılığın altın çağını yaşadığını söyleyebiliriz.

Websitemize Hoşgeldiniz

Hizmetlerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için e-posta, telefon veya iletişim formumuz aracılığı ile rahatlıkla irtibat sağlayabilirsiniz.